Yeni Yıl Hediye Paketleri

Yeni yıl yaklaşırken bir heyecan kaplıyor mu içini?
Benim içimde heyecandan çok umutlar yeşeriyor, dileklerim, dualarım çoğalıyor. Sanki yeni yıla girerken geri de kalan o koca bir yıldaki her şey rüyaymış silinip gidecekmiş, yılın ilk gününde çok daha güzel şeyler olacakmış gibi geliyor. O yüzden bu seneye diğerlerinden çok daha fazla umut yükledim.
Daha güzel dünya için, daha merhametli insanlar için, daha adil daha eşit yaşam için, daha çok mutlu yüzler için…

Umuyorum…

Arkamızda bıraktığımız yıl acısıyla tatlısıyla aklımıza gelirken, ne olursa olsun yeni yılı güzel bir fırsat olarak değerlendirmek ve pozitif bir enerji ile dolmak gerek.
Bunu yaparken de güzel anılar biriktirme hevesi bizim için o günü özel bir gün kılıyor. Peki ama bunu nasıl yapabiliriz?

Çok basit…

10 parmağı geçmeyen en sevdiklerin, bir kaç çam dalı, belki 2-3 kozalak, şöyle 1 mt kadar saman kağıt, yine bir kaç tutam hasır ip, renkli bantlar bide içinden en çok gelen küçücük minik bir hediye.

blank

Yeni Yıl Hediyesi

 

İşte bu kadar.

Ben şata fatlı, allı pullu şeyleri, gösterişli hediyeleri, işte burdayım diye bağıran paketleri, samimi gibi gözüküp aslında fesat olan kişilikleri hiç mi hiç sevmem.
Bana emekle gel. O emeği görünce senin yüzündeki o hazırlığın telaşını, mutluluğunu, heyecanını, sonuca varınca oluşan gülümsemeni göreyim. Bunu görmeliyim, görmezsem anlamı yok ki. Sence var mı?
Bunun için bu yıl gel seninle güzel şeyler yapalım. Mesela, hediyeni kendin paketle. Yine o hediyeyi sen hazırla. Pahalı şeyler değil bahsettiğim hediyeler. Mesela bir fotoğraf karesi, mesela bir kartpostal, mesela bir kahve, bir fincan, belki bir kalem, kendin hazırladığın yılbaşı kartları… Küçük ama anlamlı… Ne aldığından çok nasıl sunduğun önemli, güven bana.

Yılbaşı Hediyesi

 

Sevimli minikler içinde eğlenceli kartlar hazırlamak istersen, geyikli yılbaşı kartı yapımını inceleyebilirsin. Detaylıca anlattım. 😉

Bak malzemelerin belli, biraz da el becerin varsa şahane şeyler çıkaracağına eminim. Bir kaç örnek aşağıya iliştiriyorum, bu yıl sonunda tüm sevdiklerinle bir masa etrafında toplan ve sakın o yüzündeki tebessümü hediye etmeyi unutma…

Şeker tadında kal…

 

3b41473afe50d87c662ce2d692c1d3cb

 

64ddc174ad4d6a216e79fb85fdd53026

e180ce6eb09a4979cd57f1ab302cdc4c

 

 

Bir cevap yazın

nineteen + six =