Yeni Trend, Brushlight | Sevgililer Günü Hediyesi

Yeni öğrendiğim, keşfettiğim, tattığım gördüğüm ne varsa hepsini seninle paylaşmaya çalışıyorum eh artık biliyorsun, çözdün olayı ama diyorum ki bu hafta gel başka şeyler konuşalım.

Mekan, yemek, kahve önerisine biraz ara verip değişimlerden, cesaretlerden, ödüllerden, kendinden ve aynalardan bahsedelim.

Heraklitos’un çok sevdiğim bir sözü vardır; ‘Değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir.’
Karmaşık gibi dursa da detayında doğruluğunu ispatlamış bir sözdür.

Doğa değişiyor, insanlar değişiyor, mekan değişiyor, ortam değişiyor, olaylar değişiyor. Ama bizde delicesine hala etrafımızdaki her şey aynı kalsın istiyoruz. En ufak bir değişim olsa mutsuz oluyoruz. Çünkü alıştığımız şeylerin bize verdiği güven duygusunu kaybetmek zor geliyor ama ne oluyor bir gün senin dışında gelişen olaylarda yine o kayıplar, vazgeçişler, değişimler gerçekleşiyor. O zaman niye öncelikle kendimizden başlamıyoruz ki. Öyle köklü değişimlere de gerek yok, minik dokunuşlarla da pekala mutlu olunduğunu bak anlatacağım şimdi.

Uzun zamandır ertelediğim, bir türlü vakit ayıramadığım minik değişimi geçtiğimiz hafta nihayet gerçekleştirdim. Saçlardan başladım işe. Nasıl ki kestirirken bir tereddüt varsa ve sonra kısa da fena durmuyormuş deyip alışıyorsan, saç rengini değiştirme cesaretinde bir o kadar gelişiyor. Burada sadece iyi bir saç uzmanına ihtiyacın var.

Bendeki cesaret eksikliği ‘ya kötü olursa!’

Halbuki artık dip boyası ve tekrar gerektirmeyen mükemmel bir renklendirme işlemi var, adı ‘brushlight’

blank

Bu teknik; saçına ilk defa renklendirme yapmak isteyen tecrübesiz, tam olarak ne istediğini ifade edemeyen, o hafızaya kazınan tonu bir türlü anlatamayan senin benim gibiler için bulunmuş mükemmel bir şey. Ancak bu tekniği de hatalı uygulayan bir çok yer var.

Hem hatasız olsun, bunun yanında hem doğal olsun, hem hoş dursun. Ne çok açık ne de belirsiz olsun diye gel git yaşıyorsan mutlaka bir uzmana git. Bu yüzden n’apıyorsun işi bilir kişiye bırakıp bekliyorsun. Sana en çok yakışan natürel renkleri bırak o seçsin, sen sadece renklerin uyumuyla dans et.

Bu uygulamayı 2.kez yaptırıp, o endişenin yersiz olduğunu bir kez daha anlamış biri olarak da şiddetle tavsiye post’u paylaşmasam olmazdı ama dimi?

Peki gelelim, bu bilir kişi kim kısmına?

Tabii ki Sevgili Sertaç Kolay. Kendisine sonsuz güvenip eseri ile sendromsuz pazartesiteler istiyorsan Acıbadem metro çıkışında Bis’s Kuaför’e bir uğra. Çok yakında Podium 34 ile kendi salonunda hizmet vermeye devam edecek.

Hadi seni biraz Sertaç Kolay eserleri ile başbaşa bırakayım da kendini mutlu edecek bir adım atmana vesile olsun.

Unutmadan; olur ya erkek okuyucuya denk gelmişimdir falan, hala sevgililer günü hediyeni almadıysan bu senin içinde bir fırsat. İnce bir davranışla kibarlık yapmanın tam sırası. Ona bir saç bakımı hediye etmen terapi gelecek, benden söylemesi. Ulaşım için adres bilgileri de en aşağıya iliştirdim, top sende.

Bir sonraki yazı —> Kırma nedir?

16585502_1865118467065201_1503597982233133056_n

13731309_1860876764201634_5618319021377060864_n

 

brushlight

3 Yorum

 • blank

  Nur

  17 Temmuz 2018 at 13:35

  Brushlight yapılırken kullanılan maddeler ne? Yani boya mı? Açıcı mı? Yoksa Ombre karışımıyla mı yapılıyor? Saça zarar verir mi? (Matlaştırma, kurutma vs..)

  Cevapla
  • blank

   Şeker Tadında

   18 Temmuz 2018 at 13:19

   Merhaba,
   Saç renginize ve teninize uygun en yakın tonlar seçilerek boyama işlemi yapılıyor. Açıcı vs kullanılmıyor. Kırma işleminde açıcı kullanılıyor. Her boya işleminde olduğu gibi tabii ki saçınız zarar görüyor, fakat saç dibine işlem yapılmadığı için uçlarda kırıkların oluşması normal. Bu biraz saç yapınıza da bağlı. Duştan sonra saç kremi kullanmanız hem saçlarınızın daha canlı gözükmesini sağlar hem de zarar oranını minimumda tutar.
   Şeker tadında kalın, sevgiler. : )

   Cevapla

Bir cevap yazın

6 − 4 =