Kış Gelini Olmak

Eveett, yaz ayını geride bıraktığımız şu günlerde kışın evlenecek gelin adayları alalım efenim sizi buraya.

Herkes yazı tercih ederken sana kış kaldı diye üzülme, çünkü havanın bile soğuk olduğunu unutturacak şeylerden bahsedeceğim sana. Kış aylarında düğün salonundan gelinliği en ufak nikah şekerine kadar fiyatlarda inanılmaz düşüşler oluyor. Balayı yerleri de dahil bu duruma. Ancak bir çoğu kış aylarında evlenip balayı için yazın gelmesini bekliyoruz. Yapma, bunu yapma…

Yazın Türkiye’de gideceğin bir tatil bütçesi ile kışın yine aynı bütçe ile yurt dışına çıkabilme şansın varken, sen o bir haftanı evde geçirme. Tabi yaz gelsin diye de bekleme. Kışın tatil nasıl olur, nerede olur bunları da bir ara anlatacağım sana. Ama şimdi önceliğimiz 2016-2017 kış gelinlerini motive etmek…

Yağmur yağar mı? Gelinliğim çamur olur mu? Ama ben straplez gelinlik istiyordum? Gelin çiçeğim şimdi ne olacak? Peki ya makyajım? Ben kesin üşürüm? Kışın, kendi gibi düğünü de soğuk sevimsiz olur!

Bu ve bunun gibi olumsuz her şeyi kafandan at ve diyeceklerime kulak ver.

Önce sakin ol. Kışın evlenen bir tek sen değilsin, sonda olmayacaksın. Ayrıca şanslısın. Sıcaktan akan makyajın, terden bayılmaların olmayacak bir kere.
Sonra, romantik bir konsept yapma şansın var. Şahsen bir düğün daha yaparsam bunu uygularım. Bak hadi onu da seninle paylaşayım.

Mesela; düğün alanındaki süslemelerin taze çiçeklerden olmayacak diye üzülme. Kış mevsiminin en güzel hediyesidir kozalak. ‘Kozalak mı!’ diye ağız burun bükme. Masa süsleme, nikah hediyesi, gelin çiçeği gibi bir çok noktada imdadına yetişecek. Masaları kozalak ve yapraklarla çok hoş hazırlayabilir yada hazırlatabilirsin. Kışa en yakışan renk mavi, gri ve beyazdır. Yine masalarda kar kristalleri, gri beyaz boncuklar kullanabilirsin.

Klasik bir nikah şekerinden ziyade kestane şekeri yada çikolata ikram edebilirsin.

Gelin çiçeğinde; hasır ipe dolanmış kozalaklardan bir buket tercih edebilirsin. Süsleme için broş kullanabilirsin.

Gelin Çiçeği

Gelelim makyaja; koyu tonlar her ne kadar kışa daha çok yakışsa da ben her zaman şeftali tonlarından yanayım. Saç konusunda da ensede topuz, gelinliğin üzerine alacağın bir şal yada etolü düşünürsek çok şık olacaktır. Ama duvağını topuz altında tutturmayı unutma.

En önemlisini en sona bırakarak, peri kızının o günkü elbisesine geliyorum.

Kış mevsiminde dantel ağırlıklı gelinlikler ön planda. Benimse sana gelinlik için öneriden çok, tavsiyem olur. Hayalindeki gelin ol!
Mevsimin önemi yok, kış diye o çok beğendiğin dantel, sırtı açık gelinlikten vazgeçme. Çünkü o ilk evetin hayatında yaşayabileceğin en heyecan verici ve en özel günlerden biri olacak. Keşke diyerek hayalindeki gelini de üzme.

Ve nihayet hazırsın. Gördün mü işte bu kadar kolay kış gelini olmak… Kimin ne dediğini, klişeleri, kışın bu olmazları at kenara. Zaten bu dönemde kulağını tıkamayı öğreneceksin. Kendi iç sesine kulak ver, sen ne istiyorsun bunu önemse. Zaten güzel olmayan gelin gördün mü? İşte sende kış mevsimine yakışır peri gelin oldun bile.

Ha unutmadan, kışın çekilmiş bir kaç fotoğraf paylaşıyorum. Belki bunlarda içini ısıtacak fikirler edinmene sebep olur.

Ve son bişey; hayalindeki gibi şeker tadında bir gelin ol! : )

Sevgiyle…

 

Kış Düğünü Fotoğraf Çekimi

♥♥♥

Kış Düğünü Fotoğraf Çekimi

♥♥♥

Kış Düğünü Fotoğraf Çekimi

Bir cevap yazın

eighteen + 13 =