• Home
  • /
  • Gezi
  • /
  • İstanbul’da Gezilecek Yerler | Oyuncak Müzesi

İstanbul’da Gezilecek Yerler | Oyuncak Müzesi

Heyyy, oradaki, sen sen ekran başındaki orada mısın?
Fark ettim de uzun zamandır buralara pek uğramamışım ve İstanbul’da gezilecek yerler listesini epey boşlamışım. Baktım havalar ısınıyor, hafta sonları da hep aynı. Neden farklı yerlere gitmiyor, İstanbul’da gezilecek yerler listesine bir tik daha atmıyoruz. Sende bu günlerde renkli dondurma hayali kurmuyor musun? Çiçekler açtı, kuşlar cıvıldaşıyor sanırsın lunapark havası. E o zaman hadi içindeki çocuğu mutlu et. Nasıl mı? Sana efsane bir yerden bahsedeceğim, tabii ki Oyuncak Müzesi’nden.
Yıllar yıllar önce bizim Çiko Bey ile gitmiştik, sanırım bir 5 yıl falan olmuştur ama her kat hala öyle hatrımdaki… Sokağa girdiğimizden, o kapıdan geçtiğimizden itibaren yüzümdeki çocuk gülümsemesi hala içimi heyecanlandırıyor. Şimdi Cankuşun biraz büyümesini bekliyorum, hem de sabırsızlıkla.

Sence de bu Sunay Akın harika biri değil mi? Ne yüce bir adam, ne farklı bir zeka, ne insan ötesi bir canlı. İltifatlarımı sağlı sollu her yandan gönderiyorum kendisine. Nasıl özel bir tutkudur bu oyuncaklar da gidip dünyanın her bir noktasından onları toparlayıp gelmiş ve bizlere muhteşem bir müze sunmuş böyle. Düşünsene sana harika anlar yaşatırken yıllar yıllar öncesinin bir küçük çocuğunu da anımsatıyor. Hayal kurduruyor, düşündürüyor. Dünyanın bir başka ucunda senin belki hayatında görmediğin bir oyuncak var ve bir başka çocuk o dönemi yaşamış, sen olsan onunla ne yapardın bir hayal ediyorsun. Ben mesela minik minik yatakları olan bebekler vardı, onlara hayran kalmıştım. Benim zamanımda gazete kes yap bebekler, evler falan verirdi. Kartonlardan ev yapar bebekleri bahçesine kondururduk ama orada bakıyorsun bilmem kaç yıl önce şatolar içinde banyosu duşu olan evler yapılmış minyatür bebekler konulmuş bir aile oluşturulmuş. Birde savaş zamanlarından bölümler vardı, onlardan aşırı etkilenmiştim. İlerde bir gün Can büyüdüğünde de o günü ve dünü keyifle anımsayacak ne mutlu. Sunay Akın iyi ki var diyor ve seni bir müze turuna çıkarıyorum.

Kemerini tak! Oyuncak Müzesi uçuşuna geçiyoruz…
Devamı için hafta sonunu İstanbul’da gezilecek yerler listeni eline al ve İstanbul Oyuncak Müzesi’ni ziyaret et.

İhtiyacın olacak diğer bilgileri de aşağıya iliştiriyorum.

İstanbul Oyuncak Müzesi Giriş Ücreti

Oyuncak müzesi bilet fiyatları için tam ve indirimli olarak iki farklı giriş ücreti bulunuyor.
Tam Bilet : 15 TL
İndirimli : 12 TL
İndirimli : 3 yaş ve üzeri çocuklar, öğrenciler, öğretmenler, öğretim görevlileri, 65 yaş ve üstü
Ücretsiz  : Engelliler, 3 yaş altı çocuklar, ICOM kart sahipleri, MMKD üyeleri, kokartlı rehber ve basın mensupları.

İstanbul Oyuncak Müzesi Ziyaret Saatleri ve Günleri

Müze ziyaret saatleri 09:30 – 18:00 saatleri arasında ve müze Pazartesi günleri kapalı.

İstanbul Oyuncak Müzesi’ne Nasıl Gidilir?

Otobüs ile gitmek istersen; Kadıköy’den 10, 10B, 10S, 14Ç, 14 KS, 17, 17L, 19F, 19M, 19S, GZ1,GZ2, ER1, ER2 nolu hatların herhangi birisine binerek Göztepe durağında inip yürüyerek müzeye gitmen mümkün.
Yeni açılmış olan Kartal-Kadıköy Metrosu ile de Yenisahra Durağı’nda inerek yine kısa bir yürüyüşle müzeye ulaşabilirsin.

İstanbul Oyuncak Müzesi Adres Bilgileri

Adres: Ömerpaşa Caddesi, Dr. Zeki Zeren
Sokağı No:17 Göztepe / İstanbul

Telefon:0216 359 45 50 – 51

Bir cevap yazın

twenty − 13 =