• Home
  • /
  • Genel
  • /
  • Hafta Sonu Kahvaltı Edilecek Yerler

Hafta Sonu Kahvaltı Edilecek Yerler

Cuma gelir hoş gelir leyy leyyy diye girişi yapayım. Çünkü bayılıyorum Cuma günlerine ve hafta sonu bağıra bağıra şarkı söyleyeceğiz mutluluğundan, hoplaya zıplaya gidiyoruz iş çıkışı evlere. 🙂

Tamam tamam itiraf ediyorum hiç hoplayarak işten çıkmışlığım olmadı. Tüm haftanın ağırlığı, yorgunluğu sonunda gücüm sadece otobüs durağına çıkmaya yetiyor.

İşte bu güçsüzlüğün hafta sonunu esir almaması için en güzel etkinlik kahvaltı diyorum. Yayıla yayıla, geniş geniş uzun sohbetlerin olduğu kahvaltı masaları var ya heh işte canım ciğerim onlar benim.

Senin de öyle biliyorum.
Zaten adam akıllı bir hafta sonu kahvaltı edebiliyoruz, keza bir hafta sonu kuruluyor o muhteşem masalar. Bu hafta sonu için diyorum ki sen zahmet etme, evinde gibi hissedeceğin o şahane sofraların kurulduğu mis gibi yerler önereceğim sana. Benim nazarımda bunu layığıyla yapan ilk 5 kahvaltı listesini aşağıda sıralıyorum efeğm 🙂

Hadi bakalım gelsin, hafta sonu İstanbul’da kahvaltı yapılacak yerler;

1. Çeşme Bazlama Kahvaltı

Burada doymadan kalkamazsın benden söylemesi. Çünkü girişlerinde bile kocaman yazıyor. Sen yiyorsun onlar getiriyor, sen bitiriyorsun onlar dolduruyor. Yazın Çeşme’de kışın Nişantaşı’nda hizmet veren Çeşme Bazlama Kahvaltı kişi başı 45 TL. Sadece perşembe, cuma, cumartesi ve pazar 09:00-16:00 arasında çatlayana kadar yeme özgürlüğüne sahipsin, gecikme emi 🙂

blank

Bazlama Kahvaltı Adres: 1901 Salata New York, Teşvikiye Mahallesi, Osman F. Seden Sokak, No 8/B, Şişli, İstanbul

2. Müzeyyen Koşuyolu

Temelli yerleşmelik mekan yapıyorlar yapıyorlar, sonra gel de gitme gel de tavsiye etme. Gezereken Öğrenen gitti On Numara Kahvaltı’sını hafta sonları sevgili Müzeyyen’de çıkarmaya başladı. Ağzımın tadı iyi olsun diyorsan hadi hafta sonu bir koşu uğra, kış bitmeden kuzine başında mis gibi sıcak çayını iç. Sucuklu yumurta hariç masadaki her şey sınırsız, rezervasyon şart. Kişi başı 40 TL.

blank

On Numara Kahvaltı Adres : Koşuyolu, Kalfa Çeşme Sok. No:4, 34718 Kadıköy/İstanbul

3. Saade Kahvaltı

Sultanahmet’in büyülü manzarasında güne keyifli başlamak için gidilmesi gereken mekanlar listenizde mutlaka ama mutlaka Saade Kahvaltı olmalı. Burayı Rahmetli ananeme gitmiş gibi hissettirdiği için seviyorum, o sini varya hani sofra bezinin üzerine konulur da herkesi etrafına toplardı, işte niyeyse öyle tüm sevdiklerim yanımdaymış gibi hissettiriyor. Sende çocukluğundan bir parça bulacaksın, eminim. Yöresel en güzel, en taze çeşitlerden oluşan sınırsız kahvaltı kişi başı 45 TL.

blank

Saade Kahvaltı Adres : Sultanahmet Mh., Akbıyık Cd. No:90, 34122 Fatih/İstanbul

4. Akın Restoran

Bu tatlı, bayıla bayıla gittiğim mekanı alır başımın üzerinde gezdiririm. Daha önce de uzun uzun anlatmıştım zaten biliyorsun. (bknz: Kahvaltı Yapılacak Yerler | Akın Restoran )

Şimdilerde çeşitlerini, sunumlarını değiştirdiler pek güzel oldu. Müzik aynen devam 80ler 90lar. Enfes bir hafta sonu için bizim rotamız bu hafta burası olacak. Sende gelsene. Kişi başı 25 TL.

blank

Akın Restoran Adres : Emekyemez Mahallesi, Tersane Caddesi, No 120/A, Beyoğlu, İstanbul

5. Rumeli Kale Cafe

Çalışma günlerinde öğle yemeği için aşındırdığımız Kale Cafe’nin enfes menemenine vurulduğumdandır tavsiyem. Beyaz peynirli yumurtası, sucuklu kaşarlı menemeni sollaya sollaya geçer bu yarışı. Hafta içi her gün açık, kahvaltı saati diye bir kuralı yok. Kişi başı 35 TL.

blank

Rumeli Kale Cafe Adres : Rumelihisarı Mahallesi, Yahya Kemal Caddesi, No 10/A-B, Sarıyer, İstanbul

Hafta sonu nereye gitsek, ne yapsak derdinden de seni kurtardığıma göre şimdilik şeker tadında kal…

Bir cevap yazın

1 × two =