• Home
  • /
  • Genel
  • /
  • Brushlight ve Ombre Arasındaki Fark Nedir?

Brushlight ve Ombre Arasındaki Fark Nedir?

Efendim selamlar…

Son dönemlerde sükse gösteren en iyi saç renklendirme işlemi brushlight’ı o kadar çok merak eden oldu ki, tıklanma sayısını paylaşsam bir şokta sen geçirirsin. Akabinde sorulan sorular ise genelde diğer renklendirme işlemlerinden farkının ne olduğu, her saça uygulanıp uygulanamayacağı ve boya olarak ne kullanıldığı yönündeydi. Ben bu işin uzmanı değilim, o yüzden her saça uygulanır diyemem. Mesela senin saçında bir çok renk geçişi vardır üzerine direkt uygulama yapılamayabilir. Burada deneyimlediğim ve memnum kaldığım şeyler üzerinde konuşuyorum sadece cancağzım. Neyse çok uzatmadan sıkça sorulan bir konu var ki, artık kaleme alma vakti gelmişti.
Ombre de brushlight gibi bir saç renklendirme işlemi, baktığında ikisinde de geçişler ışıltılar var. Peki ama hangisi ombre hangisi bruhslight nasıl anlaşılıyor diyorsunuz. Brushlight ve ombre arasındaki fark nedir sorunuzun yanıtçısı ayağınıza geldi hağnımm..

Brushlight neydi bir hatırlayalım önce. Saçın zemin rengine göre birkaç ton açarak, saç diplerine müdahale etmeden kökten uca renk geçişleriyle doğal bir yansıma verilme işlemine brushlight demiştik. Daha detaylı bilgiyi yeni trend, brushlight yazımda bulabilirsin.

Ombre ise, Fransızca da gölge anlamına gelmektedir. Buradan da anlaşıldığı gibi gölgeli saç olarak basitçe tabir edebiliriz. Ombre, sarının yoğun olarak kullanıldığı saç uçlarına uygulanan renk geçişleridir. Bazı kuaförler sarı yerine farklı renklerle de değişik tarzlar yaratabiliyor. Bizim senelerdir balyaj diye bildiğimiz boya çeşidi ombre oldu kısacası.

Peki iki renklendirme işleminde de gölge dedik ışıltı dedik e peki farkı nerede? Aslında ikisinde de öyle çok abartılacak bir fark yok. İki renklendirme işlemi de tekrar istemiyor, dip boyası gerektirmiyor. Brushlight ombreye göre daha hafif bir işlemken, ombre ise daha ağır ve sarı tonların daha yoğun bir işlemdir. Renk geçişlerinin daha sert ve yoğun olması ombreyi brushlight’tan ayıran en büyük özellik anlacağın. Nacizane tavsiyem esmer tenli, koyu renk saçlı isen ombre değil de brushlight’ı gönül rahatlığı ile deneyebilirsin. Pişmanlık yaratmayan ve kendini iyi hissetmeni sağlayacak tavsiyeyi de kaptığına göre bir başka yazıda görüşürüz.
Şeker tadında kal…

Bir cevap yazın

5 × one =