• Home
  • /
  • Etkinlik
  • /
  • Bana En Güzel Hediye | Doğum Gününü Bağışla | KAÇUV

Bana En Güzel Hediye | Doğum Gününü Bağışla | KAÇUV

Ooo Kasım gelmiş, hoş gelmiş. Tabi gelirken soğuğu da, gribi de getirmiş ama ne yapalım başımızın üstüne dedik.
Hem evde olmanın faydası ile ayın ilk yazısını da yazma fırsatım oldu fena mı?

Bu ay başlangıç yazısı diğerlerinden farklı olacak. Efenim yeni yaşımı alacağım da bir kaç gün sonra. Şaka şaka tabii ki bundan bahsetmeyeceğim ama buna bağlayacağım şeker tadında bir yardımlaşma projesi olacak.

Geçtiğimiz günlerde ‘bu yıl ne istiyorsun’ dedi benim Çiko Bey.
‘Hiç bişey’ dediğimde o bile buna şaşırdı. Bu yaşımda basit bir yaşam istiyorum. Kimsenin bir diğerini iteklemediği, kurallara sıkıştırılmadığı, mutluluğun çoğaldığı, çoluk çocuk yaşlı genç eşit olduğu adaletli bir yaşam, sade ve basit…

Artık koca memlekette bunlar pek mümkün olmasa da, manen huzuru bulabileceğimiz şeylerde mümkün. Bir kaç hafta önce bir sosyal sorumluluk projesi ile tanıştım, bunu tabii ki seninle de paylaşmadan edemezdim.

Bana en güzel hediye

Projenin adı bu. Doğum gününü bağışlıyorsun. Hem doğduğun gün, seninle birlikte bir başkasının da mutluluğu oluyor, hem de paylaştıkça nasıl çoğalıyorsun görmüş oluyorsun ama asıl, ‘ne alsam neye ihtiyacı vardır’ diyenleri büyük bir yükten kurtarıyorsun.: )

Bu projede yapman gereken, kendine bir sayfa açman ve bir kurum seçmen. Sonrasında sevdiklerin, ailen yada sana hediye alacağını düşündüğün her kimse, onlarla bunu paylaşıp bu yıl kendin için fedakarlık yapman.

Ben bu yıl kendi hediyemi kendim seçtim. Çünkü verdikçe arttığımı, dinledikçe rahatladığımı, elimi yettiğince neye uzattıysam ısındığımı yaşayarak öğrendim. Bu yüzden bu yıl doğum günüm bir masuma hediye olsun. Belki o küçük, hatırlayamadığı kendi doğum gününü senin sayende kutlamış olacak.

Bana en güzel hediye

Benim sayfam bu. Hepiniz çocukları ne çok sevdiğimi bilirsiniz. Bir çocuk gülerse dünya güler, sende benim gibi düşünüyorsan bu yıl bana hırka kazak, bardak çanak alma pasta börek yapma. Ekstra harcamaya girişme, sadece bağış yap. Kanserli bir çocuğun avucunda tuttuğu kahkahasını gökyüzüne ulaştırmama yardımcı olursan bana en en en güzel hediyeyi vermiş olursun.

Şimdiden çokça bolca teşekkürler.

Şeker tadında kal…

Bir cevap yazın

ten + 12 =