2018 Yaz Festivalleri

Tatil dönemi geldi, çattı. Hem dinlenebileceğin hem eğlenebileceğin bir tatil planı yaparken, gideceğin şehirlerin etkinliklerini de aklında bulundurmanda fayda var. Çünkü tatil dediğin, 1 sene bekleyip sadece bir hafta için çalıştığın zamanları şezlongta tüm gün güneşlenerek geçireceğin bir şey değil. O yüzden ne yapıyorsun, aşağıda senin için derlediğimiz beş duyuya birden hitap eden festivallere bir göz atıyorsun.

– İstanbul Caz Festivali

İstanbul’un tüm dünya tarafından takip edilen, bizi şehirce gururlandıran caz festivali bu sene 25. yaşını kutluyor. Ana konuğun Nick Cave and the Bad Seeds olduğu programda, Melody Gardot, Çağrı Sertel, Erkan Oğur Quartet, Fabrizio Bosso Quartet, Omar Sosa & Yilian Cañizares ‘Aguas’ gibi isimler de var. İKSV’nin sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Caz Festivali, bu sene de müziği tüm şehre yayacak gibi! Detaylı programa buradan ulaşabilirsin.

Yer : İstanbul
Tarih : 26 Haziran – 17 Temmuz
– Kuşadası Gençlik Festivali

Ege’nin en güzel festivallerinden Kuşadası Gençlik Festivali, deniz ve doğayla iç içe bir festival keyfi sunuyor. Sloganı “Her zaman iyi müzik” olan festival, Kuşadası’nın Davutlar mevkiinde bulunan Sevgi Plajı’nda gerçekleşiyor. Bu sene üçüncüsü düzenlenen Kuşadası Gençlik Festivali için dilersen kombine, dilersen kamp seçenekli bilet alabilirsin.

Yer : Kuşadası Sevgi Plajı
Tarih : 4-8 Temmuz

– Chill-Out Festival

Lounge FM’in klasikleşen festivali Chill-Out, bu sene de her seneki gibi üç farklı noktada düzenleniyor. Henüz yalnızca Xuma Yalıkavak’ta gerçekleşecek Bodrum ayağı için detayları açıklanan festivalin güncel haberlerini web sitesinden takip edebilirsin.

Yer : Bodrum / Çeşme / İstanbul
Tarih : 20-21 Temmuz / 11 Ağustos / 15-16 Eylül

– Bozcaada Caz Festivali

Muhteşem deniz manzarasını, doğa ve cazla birleştiren Bozcaada Caz Festivali, adanın en özel yerlerinden Ayazma Manastırı’nda düzenleniyor. Pop, funk, etnik ve Balkan gibi farklı janraları da içinde barındıran festivalde, workshop’lar, gastronomi aktiviteleri ve sosyal projeler de yapılıyor. Bu seneki program henüz hazır değil.

Yer : Bozcaada Ayazma Manastırı
Tarih : 27-29 Temmuz

– Gezgin Fest

İlki geçen sene Fethiye Akkazlar Koyu’nda düzenlenen festival, bünyesinde deniz, kum, güneş, oyun, dans, eğlence ve bolca müzik barındırıyor. Yıllar yılı dünyaca ünlü birçok festivali sıkıca analiz eden bir topluluk tarafından organize edilen festivalin sloganı, “Mutluluk paylaştıkça güzeldir.” Biletleri erken dönem avantajlı fiyatlarıyla satışta olan festivalde sahne alacak isimlerin arasında Can Gox, Sena Şener, Lara Di Lara, Ezhel, Cem Adrian, Deeperise, Teoman, Shantel ve Haluk Levent de var.

Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsin.

Yer : Big Beach Kilyos
Tarih : 27-28-29 Temmuz
– Electronica Festival

Türkiye’nin en köklü festivallerinden Electronica, ilk gününden bu yana coşkuyu en yüksek seviyede tutuyor. Tam 15 yıldır düzenlenen ve her sene iki ayrı şehri ziyaret eden festival, bu sene hem İstanbul hem de Çeşme’de olacak.

Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsin.

Yer : İstanbul / Çeşme
Tarih : 28-29 Temmuz / 22-23 Ağustos

– Uluslararası Troia Festivali

Geçtiğimiz sene Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çanakkale’de bulunan Troia antik kentinin, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi‘ne girişinin 20. yılı olması sebebiyle 2018’i Troia Yılı ilan etmişti. Bu yüzden Çanakkale bu sene her zamankinden daha hareketli. Bu yıl 55. kez gerçekleştirilecek uluslararası festivalin programı henüz açıklanmadı. Detaylar için TroiaYili2018 hesabını takip edebilirsin.

Yer : Çanakkale
Tarih : 9-13 Ağustos

– Zeytinli Rock Festivali

Türkiye’de kamplı festival kültürünü geliştiren festivallerden Zeytinli Rock Festivali, yıllardır katılımcılarını aynı anda hem tatile hem de müziğe doyuruyor. Sadece geçen yıl 200.000’den fazla müzikseveri 75 sanatçıyla buluşturan festival, bu sene tam 5 gün sürecek. Festivalin programı henüz yayınlanmadı.

Yer : Edremit Akçay Sahili
Tarih : 29 Ağustos – 2 Eylül

– Bağ Bozumu Festivali

Bozcaada’nın muhtemelen kendisi kadar ünlü olan ve 19 yıldır düzenlenen Bağ Bozumu Festivali, adanın yüzlerce yıllık şarapçılık geleneğinin de bir parçası. Etkinlikleriyle, konser ve yarışmalarıyla adayı rengarenk bir panayıra dönüştüren festival, bu sene 7-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Yer : Bozcaada
Tarih : 7-9 Eylül
– İstanbul Coffee Festival

Kahve tutkunlarının hatta çay severlerin bile bayıldığı festival İstanbul Coffee Festival, bu sene 5 yaşına giriyor. Dünyanın dört bir yanından gelen farklı kahveleri tatmak, farklı kahve pişirme tekniklerini öğrenmek, sevdiğin markalarla buluşmak ve ilginç barista şovları izlemek istersen Eylül sonunda İstanbul’da olmaya bak.

Yer : İstanbul Küçükçiftlik Park
Tarih : 20-23 Eylül
Bir cevap yazın

18 − twelve =